Afgelopen vrijdag, 24 november 2025, is in de Wielewaal een nieuwe mijlpaal gevierd: de start van de bouw van 38 koopwoningen, 54 sociale huurwoningen en 28 middenhuurwoningen in fases 7 en 8. Wethouder Chantal Zeegers (Klimaat, Bouwen en Wonen) heeft samen met bewoners én de betrokken partijen de officiële handeling verricht: het symbolisch dopen van een funderingsbalk met een fles champagne, als wens voor een voorspoedige bouw.
Wielewaal: bouwen aan een wijk met een sterk sociaal hart
De Wielewaal staat bekend als een buurt met een uitgesproken sociaal karakter, waar bewoners elkaar kennen en actief betrokken zijn bij hun woonomgeving. Met de start van fases 7 en 8 komt de afronding van de wijk weer een stuk dichterbij. Wethouder Chantal Zeegers: “De Wielewaal groeit stap voor stap uit tot een wijk waar verschillende Rotterdammers samen een thuis vinden. Met deze nieuwe fases zetten we opnieuw een belangrijke stap. Het is mooi om te zien hoe hier niet alleen woningen worden gebouwd, maar ook een sterke, sociale gemeenschap ontstaat. Ik wens alle toekomstige bewoners een fijne plek in deze bijzondere wijk.”
Mohamed el Achkar (voorzitter van de Raad van Bestuur van Woonstad Rotterdam) vult daarop aan: “Elke nieuwe fase in de Wielewaal voelt als een nieuwe stap in de versterking van een gemeenschap die al generaties lang bijzonder is. Voor ons staat centraal dat bewoners — oud en nieuw — zich hier welkom voelen en met plezier wonen. Dat vraagt om betaalbare woningen, maar zeker ook om ruimte om elkaar te ontmoeten. Die combinatie maakt de Wielewaal uniek.”
Diverse woningmix voor een inclusieve wijk In de nieuwe fases worden sociale huur, middenhuur en koop opnieuw gemengd aangeboden — een uitgangspunt dat vanaf het begin is ingezet door BPD | Bouwfonds Gebiedsontwikkeling, Woonstad Rotterdam, Achmea Real Estate, de gemeente Rotterdam en Van Wijnen als bouwende partner.
“De Wielewaal laat zien hoe diversiteit in wonen kan bijdragen aan een sterke wijk,” vertelt Patrick Joosen, regiodirecteur Zuid-West van BPD. “We bouwen hier niet alleen woningen; we bouwen aan een toekomstbestendige buurt waar mensen samen verantwoordelijkheid nemen voor hun leefomgeving. Dat sluit naadloos aan bij het motto Allemaal Wielewaal.”
Ook Achmea Real Estate investeert namens het Achmea Dutch Residential Fund in deze fases opnieuw in middenhuurwoningen. Fund Manager Onno Hoff: “Met deze middenhuurwoningen dragen wij bij aan betaalbaar en duurzaam wonen voor huishoudens die moeilijk een woning kunnen vinden en versterken wij onze woningportefeuille. Het is mooi om te zien hoe de wijk groeit en steeds meer Rotterdammers een plek biedt.”
Een wijk die samen wordt gemaakt
In eerdere fases zijn al honderden woningen opgeleverd. De betrokkenheid van bewoners blijft opvallend groot. De Vereniging Wielewaal, het Wielewaalhuis, de tijdelijke deeltuin en verschillende bewonersinitiatieven dragen bij aan het karakter van een buurt waar je niet alleen woont, maar ook samenleeft.
Michel Meijer, adjunct-directeur Van Wijnen Stolwijk: “Met fases 7 en 8 zetten we opnieuw een stap in de realisatie van de Wielewaal. Voor ons gaat bouwen verder dan stenen stapelen: we bouwen aan gemeenschappen. Samen maken we de buurt, en dat zie je hier terug in de betrokkenheid van bewoners en partners. Het is inspirerend om te zien hoe de buurt groeit als een plek waar mensen elkaar vinden en samenleven.”